İngilizce Kurs Arayanlara İpuçları

İngilizce, dünyanın ikinci dil olarak en yaygın kullanılan dili olarak dünyanın ortak dili olma yolunda hızla ilerliyor. Bu nedenle de iş hayatında, akademide veya sosyal yaşamda İngilizce öğrenmenin önemi sürekli artıyor. Özellikle globalleşen dünya düzeni içerisinde artık sınırların anlam ifade etmemesi birçoğumuzu İngilizce Kurs arayışına itiyor. Tabii bu arada doğru kursu bulmak, kendimize uygun eğitimi almak gibi noktalara da özenmemiz gerekiyor ki, zaten bu yazıyı okuyorsanız, “hangi İngilizce Kursu benim için daha doğru” sorusunun cevabını arıyorsunuz demektir.

Öncelikle dürüst olalım. Herhangi bir özel eğitimden geçmediyseniz, özel olarak bu alan hobiniz değilse veya bir yabancı ülkede bir süre yaşamadıysanız; yalnızca okulda öğrendiklerinizi hesaba katarak yabancı dil bilmemeniz çok normal. Özellikle Avrupa ülkeleriyle karşılaştırdığımızda maalesef ülkemizde yabancı dil konuşabilenlerin sayısı oldukça az. Ülkemizde uygulanan eğitim sisteminde, yabancı dil öğrenmek için ek eğitimlere ihtiyacınız olduğu tartışılmaz. Peki, bu ek eğitimleri nereden alacağız?

İngilizce Kursu Tavsiye

Genellikle bir kursa gideceğimizde çevremizdeki kişilerin fikrini alırız. İngilizce kursu tavsiye etmesi için bir arkadaşınıza fikir sorduğunuzda, size uzman bir bakış açısı ile cevap vermeleri, onların profesyonel niteliklerine bağlıdır. Size bu konuda uzmanlığı olmayan kişilerin verdiği İngilizce kurs önerileri konusunda iki kez düşünmeniz gerektiğini unutmayın.

İngilizce kurs önerileri

Sadece teorik olmayan, geleneksel eğitim standartlarının dışında çıkan bir İngilizce kursu, öncelikli tercihiniz olmalıdır. Bir sınava yönelik de olsa, size tam anlamıyla İngilizce öğretmek, kursların sorumluluğudur. Yalnız maalesef native öğretmeler ile İngilizce Kurs verebilmek pek çok kurumun sunduğu bir durum değildir. Zira bu eğitmenleri istihdam etmek için ciddi maliyetler gerekir ve nihai olarak fiyatlara yansıyan bu uygulama az sayıda kurum tarafından tercih edilir.

İngilizce kurs önerileri birçok değişken dikkate alınarak yapılmalıdır. Tabii bu değişken en önüne fiyatı koymak doğru olmasa da, bütçenizi düşünmek zorunda olduğunuzu inkar edemeyiz. Benim tavsiyem; fiyatı en azından ikinci sıraya koymanız olacak. Çünkü en ucuz fiyata bulacağınız kursta verilen eğitim sizin için uygun ya da eğitmenler yeterince yetkin olmayabilir. Peki, doğrudan eğitimci ile bağlantı kurup, birebir İngilizce öğrenmeye ne dersiniz? O halde online İngilizce kurs tam size göre diyebiliriz.

ingilizce kurs fiyatları

Hangi İngilizce kursu daha iyi?

Kurs seçerken, kurumun referansları elbette önemlidir. Ancak unutmayın ki, eğitimin standartları her zaman kurumların geçmişi ile uyuşmayabilir. Güncel durum hakkında kesin bilgiler elde etmek için detaylı inceleme yapmakta fayda var. Çok önemli bir husus, eğitim verenlerin yetkinliklerini kesin olarak tespit edilemediği kurumların tercih edilmemesidir. Kursun referansları ne kadar iyi olursa olsun, size eğitim verecek öğretmen İngilizce öğretmede başarılı değilse süreç sizin için verimsiz bir hal alır. Hem vaktiniz hem paranız harcanmış olur.

Kurum size Native; yani öğrettiği dili anadili olarak konuşan eğitmenler sağlıyorsa bu seçimde birinci nedeniniz olabilir. Bunun yanında, alacağınız eğitimin kalıcı olabilmesi için, teori ve pratik eğitimlerin doğru biçimde oranlanmış olması gerektiğini de unutmayınız.

İngilizce konuşma kursu online

Konuşma pratiği yapabileceğiniz ve ihtiyaçlarınızı gözeten bir kurs, doğru seçim olacaktır. Çünkü konuşamadığınız bir dil, hemen hemen hiç işinize yaramaz. Bu nedenle Amerikalı veya İngiliz eğitmenler eşliğinde pratik yapabileceğiniz İngilizce konuşma kursu online seçenekler büyük fayda sağlar. Bu kurslar, edindiğiniz teorik bilgiyi konuşma pratiğiyle pekiştirmenize yardımcı olur.

Online İngilizce Kurs veya özellikle Online İngilizce Konuşma kursu; gelişen teknolojinin getirdiği benzersiz bir fırsat olarak karşımızda. Bu kurslar, size yalnızca dokümanlar ve videolar sunan bir sistem değil olmanın çok ötesinde. Canlı olarak ders süresince öğretmen ile bağlantı kurup, birebir eğitim alabildiğiniz sistemi, evinizde veya işyerinizde kullanabilir, zaman kaybetmeden mükemmel İngilizce öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bence bunu listede en tepeye yazmanın artık zamanı.

İngilizce Kurs Seviyeleri

İngilizce eğitimleri dünyanın her yerinde;

  • Beginner (A1)
  • Elemantary (A2)
  • Lower Intermadiate (B1)
  • Intermediate (B2)
  • Upper Intermediate (C1)
  • Advanced (C2)

Seviyelerinde verilir. C seviyesinin bir üzerinde native bulunur ki, bu kişilerin ana dillerini ifade eder.

Beginner, İlk defa İngilizce kelimeler öğrenenler için giriş seviyesidir. Her ne kadar çocuklar için uygun olduğu ifade ediliyor olsa da, aslında ülkemizde pek çok yetişkin bu seviyededir.

Elemantary; günlük kavramların ve hayatı idame ettirebilecek kadar verinin öğrenildiği seviyedir. Öğrenilen temel bilgiler bu seviyede cümlelere dönüşür.

Lower Intermediate; gramer kavramı ile tanışılan seviyedir. Bu seviyede zamanlar; fiiller ve fiil çekimleri gibi detaylara girilmeye başlanır.

Intermediate seviyesinde; öğrenci artık İngilizce konuşuyor sayılır. Grameri daha doğru kullanmak adına temel cümlelerden daha komplike cümlelere geçiş yapılır. Tüm zamanlar öğrenilir.

Upper Intermediate seviyesinde ise öğrenci grameri doğru kullanarak, herhangi bir konuda sohbet edebilir hale gelecektir.

Advanced seviyesi; Native olmayan, ancak en az onlar kadar dile hakim olan ve native seviyesine erişmek isteyenlerin katıldığı kurdur. En detaylı konular bu seviyede işlenir.

ingilizce öğren

İngilizce Kurs Fiyatları

İngilizce Kurs fiyatlarını araştırarak bütçenize en uygun olanını tercih etmek istemeniz son derece normal. Ancak, eğitim hafife alınacak bir konu değildir. Bir kursun çok ucuz olması, kafada soru işareti uyandırabilir. Zira belli maliyetlere sebep olacak hizmet ve kapsamın dahil edilmediği anlamı çıkarılabilir. Diğer yandan çok pahalı bir eğitim de bu eğitimin çok iyi olduğu anlamına gelmeyebilir.

Bu nedenle, İngilizce Kurs seçerken, bütün parametreleri doğru bir şekilde hesaplamak ve ekonomik olmakla birlikte, nitelikli eğitim veren kurumları bulmak daha doğru olacaktır. Özel ders almak, genellikle en pahalı seçenektir. İngilizce öğreniminiz için daha az bütçe ayırabiliyorsanız bunun yerine, grup derslerine katıldığınızda daha ekonomik fiyatlarla karşılaşırsınız.

Online İngilizce kursları ise hem çok verimli hem de ekonomik olarak avantajlıdır. Çünkü çok fazla seçenekle karşılaşabilirsiniz. Ayda ortalama 150 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlarla online İngilizce kurslarına katılabilirsiniz. Bunların yanı sıra çok sayıda ücretsiz web sitesi ve uygulama ile belli bir seviyeye kadar İngilizce öğrenmek mümkün.

İngilizce Kurs Saatleri

İngilizce Kursu saatleri, genellikle günlük ve haftalık programlara bölünerek kurların sahip olduğu toplam ders saati üzerinden hesaplanır ve sınıflar buna göre oluşturulur. Yoğun programlar, çalışanlar için mesai sonrasında veya hafta sonu verilen kurs programları, standart programlar, çocuklar için eğitim programları gibi farklı programlar bulabilirsiniz.

Diğer taraftan online eğitim almayı seçtiğiniz zaman günlük 10 dakikadan başlayan ders sürelerini günün istediğiniz saatinde alabilirsiniz. Müsaitliğinize göre ders saatlerini arttırabilir veya programınızda gerçekleşecek değişikliklere derslerinizi erteleme şansına sahip olabilirsiniz. Aslında native seviyede İngilizce konuşana kadar eğitiminize devam edebilirsiniz. Ancak, kendi koşullarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre kursun bitiş süresini belirleyebilirsiniz.

online ingilizce kursu

İngilizce Kurslarında Dersler

İngilizce kurslarının çokça çeşitlenmesi gibi, bu kurslardaki dersler de değişiklik gösterir. Dersin içeriği büyük oranda, selamlaşma ve günlük kullanılan temel cümlelerle başlayarak zaman içinde gramer konularını da kapsamaya başlar. Bazı dersler konuşma pratiğine büyük zaman ayırırken bazıları test çözme ya da yazılı kullanımı ön planda tutar.

Özel ders ve grup dersi

Kurslarda genellikle grup dersleri yapılsa da Türkiye’nin hemen hemen her yerinde özel ders alma imkanı da bulabilirsiniz. Geleneksel grup derslerinin yanı sıra son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte, özel ders ve online eğitim iç içe geçmiş ve dünyanın öbür ucundan öğretmenler, buraya bağlanıp bize ders verebilir hale gelmiştir.

Mobil uygulamalar

Mobil uygulamalar, İngilizce öğrenenler için hem eğlenceli hem de verimli çalışma sağlar. Bazen bir oyun bazen de kelime kartı olarak karşımıza çıkan mobil uygulamalar sayesinde öğrendiğiniz teorik bilgileri pekiştirebilirsiniz.

Online ders ve geleneksel kurs

Mobil uygulamaları ya da çeşitli web sitelerini kullanarak online eğitim alabileceğiniz gibi geleneksel kurslardaki dersleri de tercih edebilirsiniz. Ancak, unutulmamalıdır ki, fiziksel olarak alınacak derslerde online derslerde eğitim veren hocalara ulaşmak; zor ve masraflı olabilir. Online dersler çağımızın en büyük avantajlarından biri. Kesinlikle kullanmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir