Hakkımda

Ben Kimim?

Herkese Merhaba,

Yıllarını İngilizce eğitimine harcamış bir eğitim neferi olarak, bu blog sayfasını huzurunuza sunuyorum. İngilizce öğretimi kariyerim ilk olarak Yeditepe Üniversitesi, Çeviri bilim bölümünde halen öğrenciyken başladı. Yarı zamanlı öğrenci yarı zamanlı öğretmen olmak zaman zaman benim için kafa karıştırıcı olsa da zaman içerisinde bu işi ne kadar aşkla yaptığımı farkettim. Yine Yeditepe Üniversitesi’nden aldığım Pedagojik Formasyon Eğitimi’mi de tamamladıktan sonra öğrencilik kısmını  tamamlayıp öğretmenliğe odaklandım. Birçok özel kurumda ve devlet okulunda İngilizce Öğretmenliği yaptım. Yıllar içinde edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak için heyecandan yerimde duramıyorum….

Peki bu sayfada neler bulacaksınız?

İngilizce Macerası  sizlere, İngilizcenin nasıl öğrenileceğinden, az bilinen püf noktalara kadar tüm pratik bilgileri derlenmiş ve bir eğitimcinin süzgecinden geçmiş şekilde sunacak. Buna ek olarak yalnız İngilizce öğrenicilerini değil öğreticilerini de tabi ki ihmal etmedim. Burada örnek çalışmalar, dersinizde kullanabileceğiniz okuma parçaları, diyalog örnekleri, doğru bilinen yanlışlar, farklı yaş gruplarında yabancı dil kazanım süreci gibi birçok konuda yazı bulabileceksiniz.

En büyük temennim İngilizce Macerası’nın birçoğunuzun hayatına dokunması ve  hem zorlu hem de keyifli bu macerada her zaman yanınızda olması. İngilizce maceranızın bir yerinde eğer sayfam ile tanıştıysanız ya da daha yolun başındaysanız, burada göreceksiniz ki İngilizce öğrenmek doğru yönlendirmelerle bir bela olmaktan çıkıp bir keyif haline dönüşecek.

İngilizce Maceranız boyunca yaşadığınız zorlukları, almak istediğiniz tavsiyeleri ve bilgileri eğer ki o ana kadar sayfamda ele almamış olursam lütfen benimle iletişim bölümündeki bilgilerim aracılığıyla iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan büyük bir mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim. Herkesin faydalanabileceği bu platformun tek amacı din, dil, ırk, boy, kilo, yaş ayırt etmeksizin herkesin kendine güvenle “YES, I CAN SPEAK ENGLISH” diyebilmesi.

Bu yazıyı yavaş yavaş sonlandırırken siz sevgili öğrencilerimi ve meslektaşlarımı tek tek selamlıyorum ve İngilizce Macerası’na hoşgeldiniz diyorum…