Konuşarak Öğren İncelemesi
İngilizce Uygulama İncelemeleri

Konuşarak Öğren İnceleme

Konuşarak Öğren, konu İngilizce öğrenmek olduğunda özellikle son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz bir uygulama. Sizler için en faydalı olacak şekilde online İngilizce uygulamalarının olumlu ve olumsuz yönlerini incelemeye devam ediyoruz. Gelin önce en sık sorulan sorularla Konuşarak Öğren’in nasıl bir program olduğuna, daha sonra da olumlu ve olumsuz yanlarına bakalım.

Konuşarak Öğren Nasıl Bir Program?

Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim

Konuşarak Öğren, ABD ofislerinde bulunan ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerle seviyenize göre belirlenen derslerle başlayan, ders saatlerini tamamen kendinize göre ayarlayabileceğiniz, Skype üzerinden günlük 10-20-30 dakikalık dersler gerçekleştirdiğiniz online bir İngilizce eğitim programı. İngilizceyi öğrenmenin en mühim yollarından biri olan konuşmak yani speaking aklıma geldiğinde Konuşarak Öğren’in ismi oldukça dikkatimi çekmişti. Adı üstünde ‘’Konuşarak Öğren’’
Konuşarak Öğren’in web sitesine giriş yaptığınızda ilk sayfanın aşağı kısmında sizi böyle bir ekran karşılıyor. Ücretsiz kaydolma imkanınız var. Bunun yanı sıra yukarıdaki ekrandan haftada kaç gün ders alacağınızı, kaç dakika ders alacağınızı ve eğitiminizin süresini belirliyorsunuz. Seçimlerinize göre indirimler uygulanması da çok avantajlı bir durum.

Konuşarak Öğren’in Avantajları

• Eğitmen konusu İngilizce eğitimlerinde bence dikkat edilmesi gereken en önemli nokta. Konuşarak Öğren bünyesindeki tüm eğitmenler kadrolu ve uzman eğitmenler. Tecrübeli ve işinde uzman eğitmenlerden ders almak süreci hızlandırmak için oldukça olumlu bir durum.

• Normal İngilizce kursları veya okulda aldığınız İngilizce eğitiminin temel problemi aslına bakarsanız çok temel şekilde başlayıp yüzeysel şekilde ilerlemeleri. Konuşarak Öğren’de, eğitimlere başlamadan önce seviyeniz ölçülüyor ve sahip olduğunuz seviye üzerinden ders almaya başlıyorsunuz.
• Zaman yönetimi hepimiz için önemli, Konuşarak Öğren’de aldığınız derslerden önce, ders saati geldiğinde eğitmeniniz sizi arıyor. Ders için hoca aramak gibi durumlarla karşı karşıya kalmıyorsunuz.
• İngilizcede tekrar etmenin önemini hepimiz biliyoruz. Konuşarak Öğren’de aldığınız her ders için ses kayıtları var ve tekrar tekrar dinleyebiliyorsunuz. Her ders sonunda tekrar yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.
• Aldığınız her ders sonrasında eğitmeninizin rapor vermesi de oldukça avantajlı bir durum. Aldığınız not ve raporlarla o günün verimi hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Konuşarak Öğren’in Dezavantajları

• Diğer programlara göre Konuşarak Öğren’in arayüzü biraz eski görünüyor. Fakat amaçlar doğrultusunda sorunsuz çalışan bir web siteleri var. Çok büyük problem teşkil eden bir sorun olmamakla beraber eğitimler Skype üzerinden gerçekleştiğinden dolayı üzerinde durulacak bir konu gibi görünmüyor.
• Eğitimleri görüntüsüz bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Bu durum aslında olumsuz gibi görünen fakat bence olumlu olan bir durum. Neden diye soracak olursanız, çoğu insan İngilizce öğrenme sürecinde çoğunlukla heyecandan ders sırasında sorulan herhangi bir soruya jest ve mimiklerle cevap verebiliyor. Fakat görüntüsüz görüşmelerde böyle bir durumda jest ve mimikleriniz görünmeyeceği için kendinizi konuşarak ifade etmeniz gerekiyor.

İngilizce öğrenmek uzun bir serüven, bu serüvenin başlangıcı da kendiniz için en uygun programı ve eğitim şeklini keşfetmek. Bunun için bu tür incelemelerin sizlere çok faydası olacaktır. Bu yazımda son dönemlerin popüler uygulaması Konuşarak Öğren’i sizin için inceledim.

Türkiye’de faliyet gösteren diğer İngilizce konuşma uygulamaları için buraya tıklayın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.