İngilizce Uygulama İncelemeleri

Memrise Detaylı İnceleme

İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler için popüler birçok farklı uygulama var. Bu uygulamaların neler olduğunu daha önce İngilizce Sözlük Uygulamaları ve İngilizce Kelime Uygulamaları sayfalarında incelemiştik. Sonrasında sizlerden gelen sorulara yönelik olarak ilk olarak Duolingo’nun detaylı bir incelemesini yapmıştık. Şimdi ise sırada Memrise uygulaması var.

Memrise İngilterede kurulmuş olan bir şirket. Türkiye’de İngilizce kelime öğrenmeyle ilintilendirilmiş olsa da Memrise içerisinde hemen her dilden kelime öğrenmek için çeşitli paketler bulunuyor.

Buradan konuştuğunuz dil olarak Türkçe, öğrenmek istediğiniz dil olarak ise İngilizce seçerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dil seçiminden sonra size iki temel seviye sunacak. Sıfırdan başlayanlar için “Çömez” seçeneği var ve belirli bir seviyede olanlar için ise “Orta” seviye seçeneğini göreceksiniz.

Memrise Ücretsiz Nasıl İndirebilirim?

Memrise uygulaması ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulama. Fakat uygulamayı açtığınızda uygulama içi satın alma modeli ile çalışıyor ve ilk açılışınızda sizin 1 yıllık üyelik satın almaya yönlendiriyor. Eğer uygulamayı açar açmaz satın alma isteğiniz yoksa bu ekranda dikkatli olarak kapatmanız gerekiyor. Aksi takdirde otomatik olarak satın almanız gerçekleşebilir ve sonrasında iade alamayacaksınız.

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra eğer Android bir cihaz kullanıyorsanız buraya tıklayarak, eğer iPhone marka bir akıllı cihaz kullanıyorsanız da buraya tıklayarak Memrise uygulamasını indirebileceğinizi söyleyelim.

Memrise ile Nasıl İngilizce Kelime Öğrenirim?

İlk olarak kurulumu yapıp sonrasında içeriye girdiğinizde günlük olarak size çok kısıtlı adette size kelime sunuluyor. Bu kelimeler Türkçe-İngilizce anlamları, okunuşları ve yazılışları ekranda karşınıza çıkıp, sonrasında size soru olarak tekrar tekrar soruluyor. Verdiğiniz yanıtlarla o güne ait kelimeleri öğrendiğinizden emin olunmaya çalışılıyor.

Bu uygulamada sorulan sorular ve Duolingo benzeri oyun şeklinde oynama noktasını beğensem de ortalama bir öğrenci için ücretsiz kullanım imkanlarını çok yetersiz buluyorum. Günde sadece üç kelime ile kendinizi geliştirebilmeniz ve İngilizce öğrenmeye başlayabilmeniz çok zor. Bu yüzden ya yukarıda paylaştığım diğer İngilizce kelime öğrenme uygulamalarını denemenizi veya Memrise kullanma konusunda çok istekliyseniz o zaman ücretli olan üyeliğini almanızı tavsiye ederim. Unutmayın ki İngilizcenizi geliştirmek için günlük öğrenmeniz gereken ideal kelime sayısı 10 civarında olmalıdır. Bu yüzden kendi plan ve programınızı bu şekilde yapmanızı öneriyorum.

Yeni yazılarda görüşmek üzere…

1 thought on “Memrise Detaylı İnceleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.