open english inceleme
İngilizce Uygulama İncelemeleri

Open English İnceleme

İngilizce Macerasını ilk kurduğumda amacım çevremden sık sık aldığım sorulara rehber olabilecek yanıtlar vermekti. Aradan geçen yıllar içerisinde sizlerden gelen onlarca güzel yorum ve sorularla platformumuz gittikçe büyüdü. İngilizce Nasıl Öğrenilir?, İngilizce Konuşma Uygulamaları ve İngilizce Kurs Arayanlara İpuçları en çok okunan yazılar arasında oldu.

Kişisel olarak çok taraftarı olmasam da Konuşarak Öğren, Cambly, Memrise, Duolingo gibi platformlar için ayrıca inceleme yazıları da yayınladım. Son zamanlarda da sizlerden sık sık Open English isteği geldiği için bu makaleyi hazırlamak istedim.

Open English yurt dışı merkezli bir şirket. Türkiye’de yıllar önce faaliyetler gösterirken bir dönem ara verdiğini hatırlıyorum. Geçen yıl itibariyle de YouTube’da sık sık karşıma çıkarak tekrar ülkemize geldi. Genel müdürlüğü Florida’da bulunan şirket dünya üzerinde birçok ülkede İngilizce öğrenmek isteyenleri, İngilizce konuşanlarla bir araya getiriyor.

Dersler Nasıl Gerçekleşiyor?

Open English’in en büyük farkı derslerin metotu. Daha önce sizlere burada paylaştığımız Cambly, Konuşarak Öğren gibi platformlarda eğitmenlerle belirli saatlerde derse girerek pratik yapıyorsunuz. Open English’de ise 7 gün 24 saat boyunca her seviyeye uygun sınıflarda ders veren hocalar bulunuyor. Siz kendinize uygun olan bir saatte sınıfa katılarak, derslere girebiliyorsunuz.

Derslere katılmak için internet sitelerini veya mobil uygulamalarını kullanmak mümkün. İnternet sitelerine buraya tıklayarak ulaşabilir, ayrıca Android veya iOS uygulamalarını da aynı şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

Şimdi gelelim Open English’te neleri seviyorum, neleri sevmiyorum.

Open English Hakkında Sevdiklerim

  • Open English üzerinden ücretsiz olarak 3 ders alma imkanınız var. Bu özellikle online olarak eğitim alma konusunda endişeleri olanlar için büyük bir avantaj. Platformu deneyerek birebir deneyimleyebilirsiniz.
  • Platform içerisinde sadece dersler değil aynı zamanda farklı interaktif araçlar var. Derslere katılmadan önce ve sonra bu araçları kullanabilirsiniz. İngilizcenizi geliştirme noktasında bu araçlar size yardımcı olabilir.
  • Farklı ülkelerden birçok öğrenci ile birlikte derslere katılabilir, eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Open English Hakkında Sevmediklerim

  • Aslında bu sadece Open English hakkında değil, genel olarak eğitim dünyasında sevmediğim bir konu. Sınıf eğitimleri. Bununla ilgili daha önce İngilizce Nasıl Öğrenilir yazımda bolca detay bilgi verdim. Daha premium paket olan programı seçerek birebir derslere girebiliyorsunuz, fakat bunun maliyetleri internet sitesinde yer almıyor.
  • Esneklik. Bu hem sevdiğim hem de sevmediğim bir özellik. Hem kişisel tecrübelerim hem de eğitmen olarak tecrübelerim bana gösterdiği şey eğer eğitim için sistemli ayırdığınız bir zaman dilimi olmazsa derslerden kaçma ihtimaliniz çok yüksek. Bu yüzden bu programa katılırsanız, size 7 gün 24 saat imkan vermesine rağmen siz kendiniz için sabit bir saat belirleyip, o saatteki derslere katılmaya özen göstermeniz iç disiplininizi kazanmak açısından iyi olabilir.
  • Open English hakkında sevmediğim bir diğer konu ise eğitmenlerin ve programın değişmesi. Bu tamamen benim kişisel görüşüm. Bu blog üzerinde diğer yazılarda da detaylı bir şekilde şimdiye kadar bunu anlattım. Başarılı bir İngilizce eğitim programı bence tamamen kişiye özel olmalı. Bir disiplin ve program çerçevesinde yürütülmeli ve bu şekilde sonuç alınmalı.

Sonuç kısmına gelirsek her zaman söylediğim gibi İngilizce yeteneğinizi geliştirmek kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımdır. Bunun için de ne yazık ki sihirli bir değnek, mükemmel bir uygulama yok. Dil öğrenme sürecinin kişisel bir süreç olduğunu unutmamak gerekir. Bu süreçte süreklilik ve disiplin ile sürece devam etmek büyük bir öneme sahip.

2 hafta boyunca 2-3 saat çalışıp, sonrasında hiç çalışmamak yerine, her gün sadece 20 dakika çalışmak sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Öğrenme amacınız, mevcut İngilizce seviyeniz ve gelmek istediğiniz yeri göz önünde alarak kendiniz için sadece İngilizce eğitim programı değil aynı zamanda bir ders çalışma pratiği oluşturun.

Derslerin eğlenceli olması, sınıf ortamının olması ve 7/24 derslere katılabilme imkanları sizin ihtiyaçlarınızla paralellik gösteriyorsa Open English’i deneyimleyip, daha yakından tanıyabilirsiniz. Bunun dışında Cambly İnceleme ve Konuşarak Öğren İnceleme yazılarıma da göz atabilirsiniz.

Sadece hedeflerinize ulaşmak için buradaki derslere düzenli katılım gösterip, ayrıca kendinizin de çalışmalar yürütmeniz gerektiğini unutmamak şartı ile.

Bugün kendinize bir iyilik yapın ve İngilizce için yeni bir şeyler öğrenin.

Bunu da hergün tekrar edin.

Yeni yazılarda görüşmek üzere.

1 thought on “Open English İnceleme”

  1. Merhaba web sitenizi aklımdaki sorunun cevabını internette ararken gördüm. Şu anda incelemeye fırsatım olmadı. Fakat öncelikli olarak okuyup çalışma programıma ekleyebileceğim çok yer olduğunu gördüm. Çok faydalı içeriği ciddi araştırma süzgecinden geçmiş bir blog görünüyor. Aradığım şey şu: bir çok yerde, gerek okuduğum, gerek duyduğum bir çok anlamını bilmediğim ingilizce kelime ile karşılaşıyorum. Evet çok kelime öğrenme uygulamaları var, hem pc hemde cep telefonları için. Kendi yükledikleri ingilizce kelimeleri öğretme uygulamaları. Benim bilmediğim kelimeleri de ekleyebileceğim. Hatta tamamen kendi listemi oluşturacağım bir uygulama. Aynı paket hazır uygulamalarda nasıl ki kelimeler hazırda ve onları tekrarlatıyor. Bende kendi listemi nasıl oluşturabilirim. Böyle bir sistem yada uygulama var mı? Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.